Únor 2011

New přezdívka .. :P

25. února 2011 v 16:48 | Aria~ |  <DIARIES>
Ahojte♥ .. Odedneška jsem Aria~ .. S touto přezdívkou chci vydržet dlouho .. doufejme :D .. Tak já jdu pp ;)

Icon ..

25. února 2011 v 16:43 | Vampire°Nina |  <DIARIES>

Moje bývalé affs

25. února 2011 v 16:33 | Vampire°Nina |  Koš
Takže tyto blogy jsou mojich Affs .. Píšu si je sem protože buď s blogem skončili nebo se přestěhovali na jinší blog .. Jenže já si chci jejich blogy pamatovat .. Tak si je sem píšu :)

Nesnáším nový blog.cz

24. února 2011 v 17:30 | Vampire°Nina |  <DIARIES>
Ahojte .. tak co říkáte změnám na blogu.cz ?? Pro mě úděs .. budu si na nový vzhled zvykat velmi dlouho a dost mě štvě .. Nejsem vůbec ráda že mám rubriky a ankety podle abecedy .. jo pro někoho je to výhodné ale pro mě ne .. já jsem vždy věděla kde mám jakou rubriku podle toho jestli je novější nebo starší .. a teď se v tom absolutně nevyznám!! Dále mi vadí ty komentáře u nového článku .. Vlastně zatím mi vadí vše!! No kromě toho archivu .. to si myslím že je docela dobré .. a ještě kromě písma když píšu článek .. přece jen je teď písmo hezčí a menší .. dříve bylo strašně velké a nepěkné .. Jinak nejsem s niřím jinším spokojená a navíc nechápu k čemu jsou tu ty nové tlačítka v novém článku .. jako fakt mě se tento nový vzhled vůbec nelíbí!! A navíc co teď chodím na různé blogy .. tak píší úplně to samé!! Já už radši jdu .. Jo a mohli ste si všimnout nového dessu .. budete nějak přes týden .. možná i dýl ;) .. No já du ještě něco podělat na blog .. a pak se budu dívat na Óčko je tam Dominika Myslivcová .. a to mě strašně zajímá .. no tak já jdu .. pp .. jo a ještě si vymýšlím novou přezdívku nějakou která by měla něco společného se seriálem Pretty Little Liars .. boží to seriál .. tak ahóójte .. xoxo Vampire°Nina

Diplomek for me by i-lays-for.blog.cz

24. února 2011 v 17:18 | Vampire°Nina |  Diplomky
Diplomek od i-lays-for.blog.cz :) .. Díky je nádherný :)

Maybe ?

20. února 2011 v 19:30 | Vampire°Nina |  <DIARIES>
dsv
Hojte ♥ .. Šílíím .. :D Ale myslím to vážně!! Svojí kámošce jsem dala adresu blogu, jenže teď to ví ještě jedna "skoro" kámoška :D .. Jenže nechci aby si někdo četl můj deníček!! Jako vy ano :D, ale né moje "osobní" kámošky :// .. Znám spoustu blogů, které kvůli tomuto zrušili blog .. No spíše ten blog zrušili admini, ale neřešíím!! :D .. A maybe jen maybe (Hey, sorry že to píšu anglicky, ale nemám ráda češtinu zato angličtinu miluju♥ .. Spíše američtinu, ale neva :D!!) blog zruším .. Divím se že jsem to napsala, ale je to tak .. :// .. Ale to teď neřešme ;) .. Zítra zase škola po krásném týdnu klidu zase škola!! Víte my sme měli prázdniny .. Někdo už měl nebo bude mít a já už je mám za sebou .. :(( Škoda!! :// .. No dále .. V 20:00 je SuperStar ;) .. Budete sa dívat já jen možná ano .. To sem sa dnes v 19:00 chtěla dívat na Disney Channel na Avalonskou Střední♥♥ .. Ještě jsem ji neviděla, ale myslím že to bude trhák ;) .. No nic tak já už jdu tak se tady mějte pp .. ;) 

The Vampire Diaries-Opening Intro

17. února 2011 v 18:58 | Vampire°Nina |  TVD*videos

The Vampire Diaries-Valentine's Video

17. února 2011 v 18:55 | Vampire°Nina |  TVD*videos

Upíři v Čelákovicích

17. února 2011 v 18:50 | Vampire°Nina |  Vampires
Pohřebiště upírů v Čelákovicích.
Stalo se to roku 1966, kdy si chtěl jistý pan F.Z., postavit domek na svém pozemku.
Při provádění výkopu ovšem narazili na kosterní ostatky. Bylo provedeno ohledání a na základě tohoto zavoláni archeologové.
Ovšem nebylo to poprvé, kdy bylo toto magické místo narušeno bylo to v roce 1950, když zde tehdejší čelákovický závod Kovohutě začal budovat kolonii dělnických domků, nazvaná Korea. V souvislosti s výstavbou byla otevřena jáma k těžbě písku o rozměrech asi 15 x 8 metrů, která toto pohřebiště narušila. Přitom podle pamětníků, tehdy kteří zde pracovali, byly zničeny dva až tři hroby a kostry nově uloženy na bývalém starém hřbitově.
Pokud se vrátíme ještě o pár let zpět, zjistíme, že na tomto místě bylo pole. Lidé ho nazvaly "Mrchovláčka". Především proto, že zde často nacházeli staré kosti. Údajní upíři byli pohřbeni celkem mělko kolem 120 cm.

Objevy archeologů
Nalezlo se zde celkem jedenáct hrobových jam s kosterními pozůstatky 14 dospělých jedinců , z toho 13 pozůstatků patřilo mužům a jedny se nepodařilo identifikovat. Odkrytí prvních hrobů ukázalo, že se nejedná o normální řadové pohřebiště, ale že jde o pohřební rituál vybočující z běžných norem. To potvrdily i další odkryté hroby a získané poznatky vedly k závěru, že šlo o pohřby s projevy vampyrismu. "K protivampyrickým obranným prostředkům docházelo ve dvou obdobích - stupních.
Znakem prvého stupně, který byl proveden krátce po smrti jedince, je předně nerituální způsob uložení, a to na levém nebo pravém boku, případně uložení na břiše nebo v jiné orientaci tak, aby neviděl na východ slunce. Dále se protivampyrismus projevuje v nepravidelnosti uložení horních i dolních končetin, někdy doprovázené svázáním, s ucpáváním úst, zatížením kameny, probitím kůlem nebo kůlem vraženým vedle těla (magický význam), přibitím hřeby k dřevěné desce, opálením ap. Samozřejmým doprovodným protivampyrickým prvkem byly různé, avšak archeologicky nezjistitelné byliny a koření.
Ve druhém stupni, to znamená po nějakém čase od pohřbení, dochází ke znovuotevření hrobu s cílem účinnějšího zásahu na mrtvém. Ten se projevuje opět několika způsoby, z nichž známe oddělování případně vyjmutí nebo přemístění hlavy na jiné místo. Takovýto zásah lze také sledovat na celých, nebo částech dolních i horních končetin, případně i na jiných částech těla. Sem patří i probití kůlem, pokud nebylo provedeno hned při pohřbení."
V Čelákovicích tomu bylo takto:
První stupeň- jeden z mužů měl odebranou pravou nohu - levou měl přitom silně ohnutou v koleni, jako by původně byla svázaná. Několik jedinců bylo patrně pohřbeno se spoutanýma rukama, někteří mrtví leželi na břiše.
Druhý stupeň- V jednom případě byl zjištěn dřevěný kůl z borového dřeva vražený do země u levé paže, bohužel byl hrob hodně porušený, a tak o tomto kůlu archeologové moc nevědí. Ostatní měli oddělené hlavy od těla a někdy i končetiny, které byly rozpoznatelné nejméně na čtyřech jedincích. Je vyloučeno případné uložení mrtvého do země až po řadě týdnů, t. j. v rozkladu, kdy by bylo již snadné oddělení hlavy. Tou dobou by totiž nedržely pohromadě ani ostatní partie těla. A zároveň je vyloučeno utínání hlav, protože nebyli nalezenz žádné známky sečné rány. Je tedy zřejmé, že hlavy byly odděleny od těla až při rozkladu, přičemž musely být již dávno vloženy do hrobů. O upírech se ale ví, že se nerozkládali. Jak tedy oddělovali končetiny? Já si myslím, že je to tím, že upíři mejí měkké končetiny a kosti a tudíž by u nich nebyl takový problém kosti oddělit. Ale opravdu nechápu proč si přidělávali práci, když bohatě stačilo čapnout sekeru.
Kromě protivampiristických rituálu byla objevena i jedna zvláštnost a to výskyt devátých zubů na jednom "upírovi".


Výprava do Čelákovic
V listopadu roku 2005 jsme uspořádali dokumentární výpravu do Čelákovic. Vybaveni kamerou, fotoaparátem a historickými dokumenty. Trvalo poměrně dlouho, než jsme konečně objevili to tajemné místo. Hlavně proto, že místní ani netušili, že se tam něco takového našlo a prý o tom nikdy ani neslyšely. Nakonec jsme ale potkali skupinku cyklistů a ti nás nasměrovaly. Loučku jsme našli poměrně snadno. Atmosféra působila opravdu příjemně. Ovšem místo nálezu bylo dávno zastavěné a obstavěné spoustou rodinných domků. Zeptali jsem se pár lidí, kteří zde žijí ale spousta z nich o tom ani nevěděla. Opravdu zajímavé. Ale jeden příjemný obyvatel nás poslal do muzea, kde prý jsou uloženy ostatky. Prolezli jsme spoustu muzeí a několikrát jsme se ztratili. Nakonec jsme to nejdůležitější neviděli kvůli nějakýmu restaurování bo co. Nu co na plat uděláme si čas a pojedeme brzy znovu. Po cestě zpátky jsem zabloudili ještě třikrát. Při tomhle nádherném výletu jsme udělali spoustu nádherných fotografií a natočili jeden dokument. Rozhodně všem doporučuji se jet alespoň jednou podívat.


Co je to vlastně upír ?

17. února 2011 v 18:48 | Vampire°Nina |  Vampires
KDO BYL UPÍREM 

Upír je postava, která figuruje v mnoha pověstech a bájích. Bývá často námětem pro filmové či knižní horory. Kde se vlastně tento mýtus vzal? Je to čistý výplod fantazie našich předků, či vznikl na základě faktů, které znali a možná i na vlastní kůži zažili? Pokusme se společně poodhrnout roušku tajemna a vydat se po stopách, které nás možná dovedou až k jádru věci... 
Nejdříve bychom si měli ujasnit, jak se vlastně takový upír pozná - čím se vyznačuje. Typické upíří znaky tedy jsou: husté, nad kořenem nosu srostlé obočí, zašpičatělé uši, uhrančivé oči, velmi bledý obličej s ostrými rysy a hlavně dlouhé, ostré zuby, vyčnívající z úst. Z dalších vlastností upíra bychom mohli jmenovat ještě to, že se neodráží v zrcadle, nevrhá stín a sluneční světlo má na něj zhoubný vliv. Proto vstává ze svého hrobu v noci a než se objeví první sluneční paprsky, musí být zpět ve svém úkrytu. Báje dokonce praví, že upír se umí přeměnit v netopýra či vlka a dokáže se protáhnout i tou nejmenší štěrbinou. Toto tvrzení dalo vzniknout jedné vysvětlující teorii, o tom ale až za chvíli. Upír škodil tak, že se zakusoval svými ostrými tesáky do krku oběti, aby prokousl tepnu a mohl sát krev. Upírem se stal člověk, který sám byl upírem pokousán nebo snědl maso z upírem napadeného zvířete. Ale nejen to. Upíry se prý stávali i lidé, kteří byli za svého života čarodějové, zločinci nebo kteří zemřeli nepřirozenou smrtí, například sebevraždou. Věci, kterých se upír bojí a kterými je možné ho zahnat, jsou česnek a dále různé náboženské propriety jako kříž, růženec, svěcená voda či hostie. Zahubit upíra bylo možno několika způsoby, např. zastřelit ho stříbrnou kulkou či - a to byl používanější způsob - otevřít jeho hrob a proklát mu srdce zašpičatělým dřevěným kůlem. Pokud to nepomohlo, přistupovalo se k tvrdším zásahům: ruce mu byly svázány za zády a byla mu odseknuta či ukroucena hlava a jeho ústa byla vycpána česnekem či kamením. Pokud ani toto nepomohlo, bylo nutné celé tělo spálit buď na popravišti, nebo mimo obec někde na kraji lesa a popel tam zahrabat. Tyto procedury musely být vykonávány za dne, protože tehdy byl upír bezbranný. Úkolem zlikvidovat upíra byli zpravidla pověřováni kati. Že tento postup není jen čistě teoretický, dokazují mnohé nálezy upířích pohřebišť, kde jsou kumulována těla s jasnými protivampyrickými zásahy. Zrovna nedávno bylo jedno takové pohřebiště nalezeno v Čelákovicích. Kostry vypadaly následovně: lebky byly odděleny od zbylého skeletu, ruce byly svázány za zády, u některých lebek byly vylomené čelisti. Velice zajímavá je skutečnost, že lebky byly poněkud odlišné velikosti, než je obvyklé, a navíc - v čelistech byly nalezeny i deváté zuby. Je všeobecně známé, jak velkou úctu chovali naši předci k mrtvým, takže je očividné, že k takovýmto zásahům na mrvolách museli mít pádný důvod. Nejvíce zpráv o upírech (či vampýrech, jak chcete) pochází z Balkánu, Maďarska a od starých Slovanů. I slavný hrabě Drakula, který skutečně existoval, žil v této oblasti - v rumunských Karpatech. 

STRACH
VAMPYRICKÝ CIKLUS

Co a jaké průvodní jevy vedly tehdejší lidi k tomu, aby někoho označili za upíra ? Mohly to být různé halucinace, těžké sny, zdánlivě mrtví, některé formy duševních chorob. Mohl to být i odlišný vzhled. Jiný byl například člověk s srostlým obočím, bez obočí, bez ochlupení v podpaží, nápadně zubatý, ten kdo se narodil se zuby, měl je dvěma řadami nebo mu čouhaly, ten, kdo měl neobyčejný tvar hlavy, velké drápy, pigmentové skvrny na kůži. Upíra pak prozrazovaly hlavně měkké, neztuhlé údy. Nevysvětlitelné nákazy hubící lidi i zvířata vedly mysl tehdejších lidí k této pověře. A stejně tak řada různých nesnází, s nimiž se člověk setkával, vyvolávala vznik a potřebu různých protivampyrických obranných prostředků. Vznikl jakýsi vampirický cyklus, jehož formy ve střední Evropě lze rozdělit do několika skupin: 
· Revenant - tím byl nazýván mrtvý, který podle lidových představ vycházel opětovně z hrobu. 
· Vampýr nebo upír - nejrozšířenější forma. Jednalo se o mrtvého, který žvýká v hrobě své tělo, polyká části svého oděvu nebo prostěradla, do kterého byl zabalen. Způsoboval smrt nejprve příbuzných, později i vzdálenějších osob. 
· Mora - dusila a mořila lidi a zvířata ve spánku. 
· Vlkodlak - poslední typ vampyrického cyklu vznikl z představy, že lidé mají schopnost na sebe brát zvířecí podobu, v tomto případě vlka, a v ní škodit ostatním. Za moru a vlkodlaka byli považování někteří lidě už i za živa. 

KRONIKA
HROZIVÁ HISTORIE 

Toto tedy praví legendy. Nyní ale už přejděme na faktičtější půdu - nahlédněme do starých kronik, co o upírech hovoří ony. Pro zajímavost uvedu dva záznamy z kroniky českého kronikáře opata Neplacha. Zápisy pocházejí ze 14. století a možná mohou vyvolat úsměv formou, jakou jsou psány, ale jádro je zcela určitě pravdivé: 
Roku 1336 zemřel míli cesty od Kadaně v Čechách ve vsi Blově pastýř nějaký, jménem Myslata. Každou noc vstával z hrobu a chodil po okolních vsech, lidi děsil a dávil a k nim mluvil. Kohokoliv v noci jménem zavolal, v osmi dnech zemřel. Když ho pak vykopali, chtějíce jej spálit, byl nadut krví jako měch a strašlivě řval. Naložen byv na vůz, stahoval a skrčoval nohy jako živý. Když byl položen ne oheň, jeden z přístojících popadl kůl a vrazil jej do něho. Tu Myslata pronesl hrobovým hlasem: "Velice jste mi tím uškodili", a vzápětí z něj vyhrkla krev jako z nějaké nádoby. Když ho spálili, všecko zlé přestalo. 
Roku 1344 zemřela v Levíně žena hrnčíře Ducháče, jménem Brodka. Hned po pohřbu vstávala z hrobu, mnohé lidi dávila a po každém skákala. Když byla probita třemi olšovými kůly, krev z ní tak velmi tekla jako z hovada nějakého. Předtím spolkla svůj šlojíř až do polovice, a když se z úst vytáhl, byl všecek krvavý. Byvši probita, vždy ještě z hrobu vstávala a lidi hubila. Měla tedy být spálena, ale hranici nemohli nikterak zanítit, až jim staré ženy poradily, aby užili k zážehu šindele ze střechy kostelní. Jakmile shořela, přestala lidi trápit. 

FAKTA
OVĚŘENÉ DOKUMENTY 

Podobných případů bychom ve starých písemnostech nalezli velmi mnoho. Problémem je, že je sporné, zda mají také faktickou hodnotu, a když ano, tak do jaké míry. Proto se jimi nebudeme zabývat nijak vážně. Existují však i úřední dokumenty, které jev upírství potrvzují a které už nelze brát jen tak na lehkou váhu. Jsou totiž sepsány a podepsány soudci, lékaři nebo vojáky, kteří jakožto úřední osoby pohlíželi na svět realisticky a ve spisech nic nepřikrášlovali ani nepřidávali. Právě takovéto osoby bývaly pověřeny zprávy o upírech zkoumat, a na základě toho vyhotovili listiny, o nichž si teď povíme. 
Zajímavý případ se stal v roce 1725 ve vesnici Kisilovy v Uhrách. Asi tři týdny po pohřbu jistého Petra Plogojoviče onemocnělo náhle ve vesnici několik osob. V osmi dnech zemřelo devět osob, starých i mladých, a to po krátké jedno- či dvoudenní nemoci. Všichni na smrtelné loži vypověděli, že příčinou jejich smrti je Plogojovič, který k nim v noci přišel jako upír, lehl si na ně, stiskl jim hrdlo a vysál jim krev. Aby bylo zabráněno dalšímu neštěstí, rozhodli se občané otevřít Plogojovičův hrob a mrtvolu spálit. Obrátili se proto na císařského místodržitele a na místního faráře, aby jim k tomu udělili povolení. Ti se zpočátku zdráhali, ale když jim vesničané pohrozili, že opustí vesnici a usadí se jinde, postoupili nakonec celou záležitost soudnímu dvoru do Bělehradu, odkud byli do vesnice vysláni dva úředníci. Komise dala otevřít hroby všech, kteří zemřeli v posledních šesti týdnech. Když otevřeli hrob Plogojoviče, nalezli jej s otevřenýma očima, s přirozenou barvou obličeje a bez nejmenšího mrtvolného zápachu. K nálezu byl proto přivolán ještě císařský důstojník z Gradišky, který do úředního protokolu uvedl následující: 
...odebral jsem se v průvodu popa z Gradišky do jmenované obce Kisilovy, abych prohlédl již vykopané tělo Petra Plogojoviče a podle skutečné pravdy jsem zjistil toto: Předně nebylo tu ani stopy onoho zápachu, jaký pociťujeme z hrobu a z těla mrtvého. Tělo, jehož nos byl pouze trochu splasklý, bylo zcela čerstvé, vlasy, vousy i nehty, když předtím staré vypadaly, byly znovu narostlé, stará kůže, která byla poněkud bělavá, se oloupala a novou bylo pod ní viděti. Obličej, ruce i nohy a vůbec celé tělo bylo takové, že za života nemohlo lépe vypadati. V jeho ústech jsem spatřil - ne bez úžasu - trochu čerstvé krve, kterou vysál podle všeobecných výroků z těch, jež připravil o život - sumou byly tu všechny známky, jaké takoví lidé, jako již shora pověděno, mají míti. Když tedy pop i já jsme spatřili toto divadlo, přičemž lid byl stále rozčilenější a také poděšenější, připravili všichni poddaní rychle kůl, který zahrotili, přiložili jej mrtvému tělu na srdce, aby bylo probodeno, a při probodení nejen že se mnoho krve ukázalo z úst a uší, a sice krve zcela čerstvé, nýbrž objevily se ještě jiné pusté známky, kterých z respektu pomíjím. Potom zmíněné tělo podle zvyku spálili na popel, což vysoce slavnému úřadu oznamuji a zároveň oddaně a nejposlušněji prosím, aby, kdyby se tu byla stala nějaká chyba, nebyla přičtena mně, nýbrž lidu, který byl strachem jako bez sebe. 
Doba, o které se hovoří, je doba, kdy Evropu doslova zachvátila vlna upírství. Úřady se k věci nestavěly vůbec laxně, důkazem toho je, že byly ustanoveny mnohé komise pověřené zkoumáním zpráv o upírech a případně zásahem. Častým exhumacím byli přítomni lékaři, kteří byli pověřeni vyhotovením protokolu o zásahu. 

FAKTA
VISUM ET REPERTUM 

Jedním z nejlépe zdokumentovaných, nejznámějších a zároveň nejzáhadnějsích je případ z vesnice Medvědija v Srbsku, o kterém se zachoval úřední dokument, který budu citovat. Název zní "VISUM ET REPERTUM stran tak zvaných upírů, čili vysávačů krve v Medvědiji v Srbsku na turecké hranici 1.ledna 1732." 
Na opětná udání, že ve vesnici Medvědija v Srbsku tak zvaní upíři mnoho osob bídně sprovodili ze světa vysávavše jim krev, byl jsem na rozkaz zdejšího vrchního velitelství spolu s pány důstojníky a dvěma vojenskými ranhojiči k tomu ustanovenými vyslán, abych věc podrobně vyšetřil. Vyšetřování toto konali jsme za přítomnosti velitele setniny hajduků, kapitána Goršice Hadnaka barjaktara a starších hajducké vesnice. Tito, byvše vyslechnuti, udali jednohlasně, že asi před pěti lety jeden tamní hajduk, jménem Arnold Paole, který si pádem z vozu zlomil vaz, za svého života často vypravoval, že byl za svého pobytu u Gosovu v tureckém Srbsku často velmi prudce soužen upírem a že teprve, kdyz pojedl hlíny z hrobu takového upíra a potřel se jeho krví, byl jeho pronásledování zbaven. Zmínění hajduci vypověděli dále toto:

1. Dvacet až třicet dní po smrti uvedeného Arnolda Paola stěžovali si někteří obyvatelé vesnice, že jsou v noci krutě trýzněni; z nich pak skutečně čtyři osoby zemřely. Aby tomu zlu učinili přítrž, vykopali zmíněného Arnolda Paola asi za čtyřicet dní po jeho smrti z hrobu a shledali, že jeho mrtvola jest úplně neporušená, že mu tekla zcela čerstvá krev z očí, uší a nosu, že rubáš a prostěradlo v rakvi byly veskrze zkrvavené atd. Poněvadž z toho poznali, že zde běží o skutečného upíra, probodli mu podle obyčeje srdce špičatým kůlem, přičemž 
2. vydal zcela dobře slyšitelné steny a vyšla z něho hojnost čerstvé krve. Spálili tudíž mrtvolu ještě téhož dne a popel hodili do hrobu. Všichni, kdož byli upírem usmrceni, stali prý se rovněž upíry. Vykopali proto svrchu zmíněné čtyři osoby z hrobu, vyšetřili je stejným způsobem, propíchli jim srdce kůly a spálili je rovněž na popel. K tomu připojili svědci, že Arnold Paole útočil též na dobytčata a vysával jim krev. Poněvadž pak 
3. lidé požili z těchto dobytčat maso, ukázalo se brzy, že jsou v obci noví upíři, a skutečně v době tří měsíců zemřelo sedmnáct mladých i starších osob, a to většinou bez předchozí nemoci ve dvou až třech dnech. Při tom hlásil 
4. hajduk Jovíra, že jeho snacha Stanjoska před patnácti dny se odebrala svěží a zdráva na lůžko, o půlnoci však se strašným křikem za velkého zděšení naříkala, že syn hajduka, jménem Miloe, zemřelý před čtyřmi nedělemi, ji rdousil, a že cítí velkou bolest na prsou. Od té doby chřadla, až osmého dne zemřela. Potud vypověděli svědci. V úředním spisu se pokračuje dále:

Ještě téhož dne odpoledne odebrali jsme se v průvodu uvedených hajduků na hřbitov, abychom dali otevříti hroby, podle udání podezřelé, a plníce vysoký rozkaz, prohlédli mrtvoly v nich pohřbené. Při tom se ukázalo podle výsledků pitvy toto: 
1. Mrtvola ženy jménem Stana, dvacetileté, která zemřela před třemi měsíci po třídenní nemoci, byla úplně neporušená, bez veškeré stopy hniloby. Po otevření mrtvoly se ukázalo in cavitae pectoris množství čerstvé krve. Cévy, a to arterie i veny, nebyly naplněny sraženou krví, nýbrž byla v nich nalezena právě tak, jako v plicích, játrech, žaludku a ostatních vnitřnostech, čerstvá a tekutá krev, jako u zdravého člověka. Na nohou a rukou byly nalezeny čerstvě narostlé nehty a čerstvá kůže. 
2. Mrtvola ženy, jménem Milica, asi šedesátileté, zemřelé po tříměsíční chorobě a před devadesáti dny pohřbené. V dutině prsní bylo nalezeno mnoho tekuté krve. Vnitřnosti byly v témže stavu, jako pod číslem 1. Při pitvě mrtvoly vyslovili všichni přítomní hajduci podiv nad otylostí zemřelé, kterou všeobecně od mládí znali jako velmi hubenou a vyzáblou, takže její otylost nastala až po smrti. Stala se upírem, poněvadž jedla maso z ovcí, zahubených upíry. 
3. Osmileté dítě, ležící v hrobě již devadesát dní, bylo shledáno zcela ve "stavu upírském". 
4. Mrtvola šestnáctiletého syna hajduka, jménem Miloe, pohřbená před devíti nedělemi po třídenní nemoci, se podobala ve všem ostatním upírům. 
5. Totéž bylo shledáno u sedmnáctiletého syna hajduka, jménem Jáchym, jenž zemřel po třídenní nemoci a byl v hrobě osm neděl a čtyři dny. 
6. U mrtvoly ženy, jménem Ruša, pohřbené před šesti nedělemi po desetidenní nemoci, bylo nalezeno velké množství čerstvé, tekuté krve nejen v dutině prsní, nýbrž též in fundo ventriculi. Totéž bylo shledáno u jejího dítěte, pohřbeného před pěti nedělemi ve věku osmnácti dnů. 
7. Mrtvola desetiletého děvčete, zemřelého před dvěma měsíci, byla shledána zcela ve "stavu upírském". V dutině prsní měla mnoho čerstvé krve. 
8. Vykopané mrtvoly jisté ženy hajdukovy, zemřelé před sedmi nedělemi, a jejího, před jednadvaceti dny zemřelého děcka byly nalezeny v pokročilém stupni hniloby, ač byly pohřbeny v téže půdě a v přímé blízkosti ostatních otevřených hrobů. 
9. Mrtvola třiadvacetiletého sluhy jistého hajduckého desátníka, jménem Rhade, pohřbená před pěti nedělemi, byla nalezena rovněž v pokročilém stupni hniloby. 
10. Totéž bylo shledáno u ženy zdejšího barjaktara, zemřelé před pěti nedělemi, a jejího dítěte. 
11. Mrtvola šedesátiletého hajduka Stanka, zemřelého před šesti nedělemi, byla nalezena neporušená, bez stopy hniloby s množstvím čerstvé krve. 
12. Rovněž ve "stavu upírském" byla nalezena mrtvola dvacetipětiletého hajduka Milca, zemřelého před šesti nedělemi. 
13. Stanjoska, dvacetiletá žena hajdukova, zemřelá před osmnácti dny po třídenní nemoci, byla nalezena v obličeji úplně červená a živé barvy; je to táž, která byla - jak svrchu vylíčeno - zemřelým synem hajduka Miloem o půlnoci rdoušena. Na pravé straně pod uchem měla dlouhé, krví podlité místo. Při otevření rakve proudila jí z nosu čerstvá krev, jakož byla nalezena i v dutině prsní. Též její vnitřnosti byly neporušené. 
Po vykonané prohlídce byly mrtvolám, u nichž byly shledány příznaky upírství, přítomnými cikány zutínány hlavy a s jejich těly spáleny, popel byl pak vržen do řeky. Ostatní mrtvoly byly vloženy zase do svých hrobů.
Actum ut supra. 

Jan Flickinger v.r., plukovní ranhojič slavného pěšího pluku z Fürstenbuchu 
Jan Jindřich Siegell v.r., ranhojič slavného morulského pluku 
Jan Bedřich Baumgartner v.r., ranhojič téhož pluku 

Dole podepsaní potvrzujeme, že vše, co plukovní ranhojič slavného pluku Fürstenbuchova se svými oběma pomocníky stran svrchu uvedených upírů zjistil, ve všem souhlasí s pravdou, že vyšetřování se konalo v naší přítomnosti a bylo námi řádně zkoumáno. 
Na důkaz toho naše vlastnoruční podpisy. 
Büttner v.r., podplukovník slavného pluku Alexandrova
J.H.von Lindenels v.r., praporčík téhož pluku

V Bělehradě 26.ledna 1732 

Tyto protokoly jsou bezesporu velmi zajímavé stejně tak jako kontroverzní. Objevily se pokusy vysvětlit popisované události racionálně, ale žádný z nich nezněl dostatečně věrohodně, jelikož nevysvětloval všechny aspekty daného jevu. Někteří lékaři se domnívali, že epidemie upírství v letech 1720-1735 způsobila nějaká nemoc. Otázkou je, jaká. Např. co se týče nesrážení krve - to může být projevem infekce či otravy, může to ale také být samostatná choroba, jako např. hemofilie, hematogická purpura apod. Při těchto nemocech nastává krvácení jak do tkání, tak ze sliznic, z nosu a úst. Avšak srážlivost, ovlivněna těmito faktory, je prodloužena z obvyklých několika sekund na několik minut, ne však více. V žádném případě nemohou uvedené nemoci zapříčinit to, že by se krev nesrážela po dobu několika měsíců. Z pohledu dnešní medicíny je to zkrátka nemožné - a přesto se to stalo. Další věcí, kterou nelze s dosud dosaženými znalostmi vysvětlit, je fakt, že těla nepodlehla hnilobě a uchovala si naprosto čerstvý vzhled. Jakékoli vysvětlení, které by operovalo s přirozenou mumifikací (tj. mumifikací způsobenou půdními podmínkami), by bylo scestné, jelikož - jak je v protokolu uvedeno - v těsné blízkosti nerozložených těl ležely mrtvoly zcela v rozkladu, a ještě navíc mnohé z těchto mrtvol byly v půdě mnohem (až 4x) kratší dobu, než mrtvoly nerozložené. Podobný jev - mrtvé tělo nepodléhající hnilobě - můžeme pozorovat i u mnoha svatých, ani u nich však nikdo nedospěl k nějakému vysvětlujícímu závěru. 

HYPOTÉZY
ASTRÁLNÍ UPÍŘI 

První hypotéza praví, že to, co vystupuje z hrobu, není fyzické tělo upíra, ale tělo astrální. Tento pojem je možná někomu neznámý, a tak ho trochu osvětlím. 
Dle určitých teorií člověk sestává nejen z fyzického těla a duše, ale existuje i jakýsi prostředník mezi nimi, a tím je právě astrální tělo. Astrální tělo je přesným, ale nehmotným obrazem těla fyzického. Z fyzického těla má tedy podobu, ale konzistencí je nehmotné, jako duše. Za života člověka prostupuje jeho hmotné tělo a je s ním těsně spojeno. Občas - i když velmi zřídka - dochází k případům, že astrální tělo z hmotného těla vystoupí a volně putuje po libovolných místech. S hmotným tělem, které upadne do stavu jakési strnulosti a v bezvědomí zůstává na jednom místě, je však stále spojeno jakousi tenkou nití, která znamená život. Astrální tělo obsahuje lidské vášně, ale hlavně životní energii, jakousi nervovou sílu, která hmotné tělo oživuje a je mu předávána prostřednictvím krve. Po smrti se astrální tělo i s duší odpojuje od mrtvoly a může ještě po určitou dobu přetrvávat samostatně, i když se už hmotné tělo zcela rozložilo. Čím více člověk za svého života podléhal pudům a vášním, tím pomaleji se astrální tělo rozkládá, přetrvává v astrálu a zadržuje tam i duši na její cestě do světa vyššího. Chce-li si čaroděj nebo mág, ovládající okultní praktiky, zachovat i po smrti svou kompletní osobnost, musí udržet astrální tělo ve spojení s tělem fyzickým (třeba i na dálku), čímž zamezí rozkladu fyzického těla. Takto nějak by se tedy dalo definovat astrální tělo. 
Teorie, která zastává myšlenku astrální konzistence těla upíra, tedy říká, že upír dokázal zamezit rozkladu pohřbeného fyzického těla, a proto mohlo jeho astrální tělo vystupovat z hrobu a bloudit po okolí. Jeho fyzické tělo fakticky nežilo, pouze vegetovalo. V rakvi neležel člověk s tlukoucím srdcem a teplou krví, nýbrž jakýsi zoofyt, ve kterém bezvědomě kolovala krev jako chladná rostlinná šťáva pomalu stoupající vénami k srdci a pak opět zvolna klesající. Arterie upíra se prý podobají cévám rostlin, vedoucím ke kořenům. Nasávají vlhkost z prostředí hrobu a nasycují jí tělo, které pak vyměšuje různé sekrety. Otylost upírů se podobá bujnému vzrůstu rostlin náhodou vyrostlých v hlubinách dolů, které jsou vybledlé, ale přitom široké, tučné a dužnaté. De fakto astrální tělo přebírá dřívější úkol fyzického těla - živit se za účelem zachování života. V souvislosti s touto teorií se nabízí otázka, co vlastně takový upír lidem vysával - krev či pouze energii? Vzhledem k tomu, že astrální tělo je nehmotné, tak odpověď musí znít, že energii. Zabrousíme nyní do oblasti psychotroniky, kde nalezneme ekvivalent upířího jednání: 
V moderní psychotronice se běžně hovoří o jevu zvaném energetické upírství. Každý člověk má svou životní energii, která mu dodává síly. Každý má také schopnost dodávat či odnímat energii jiným. Většinou se tak děje nevědomky, a tak se stává, že někteří lidé mimovolně svou energii rozdávají a jiní ji zase "kradou". Tito lidé si pak zaslouží označení "energetičtí upíři". Takovíto lidé odnímají energii druhým a přivlastňují si ji. Osobám, které jsou těmito energetickými upíry trvale vampyrizovány, pak vlastně nezbyde nic jiného, než se také stát upíry, aby si mohli chybějící a k životu potřebnou energii doplnit. Zde se tedy dění naprosto shoduje s lidovou pověstí - kdo je vysáván upírem, za čas se jím sám stane. Faktem je, že někteří lidé naopak ovládli schopnost dodávat energii druhým a stali se z nich tak lidoví léčitelé. 
Vraťme se ale k upírství jako takovému. Hypotéza o astrálních upírech má dvě větve: jedna hovoří o čistě energetickém upírství, které páchá astrální tělo, které je viditelné jen ve výjimečných případech. Někteří zastánci této teorie však nevylučují, že upíři možná dokáží své astrální tělo zhmotnit, a pak by bylo docela možné, že lidem sají doopravdy krev. To je tedy druhá "větev" teorie o astrálních upírech. Materializace je v okultismu pojem celkem běžný. Byly popsány případy, kdy se na seancích, na kterých působila obzvláště silná média, začala před zraky zúčastněných vytvářet lidská postava, která byla někdy i zcela hmatatelná. Známý anglický fyzik prof.Wiliams Crokes se rozhodl jev materializace zkoumat a došel k velice zajímavým závěrům. Tři roky prováděl pokusy s patnáctiletou dívkou Florencií Cookovou, která měla silné mediální schopnosti. Při pokusech vždy upadla do hlubokého transu a vedle ní se zhmotnila zdánlivě zcela živá a skutečná postava. Florencie musela být při pokusech chráněna před světlem, protože - jak Crookes zjistil - denní světlo působilo na materializovanou postavu rozkladně. Pokusy proto zpočátku prováděl při světle petrolejové lampy, která na materializaci působila nejméně rušivě, později však zjistil, že nejdokonalejší je světlo fosforeskující. Sestrojil si tedy speciální fosforovou lampu, při které mohl velice dobře materializační jevy pozorovat. Crookesův spolupracovník, elektrotechnik ing.Varley, se jednou dotkl ruky zmaterializované postavy, a shledal ji velice chladnou a vlhkou narozdíl od teplé a suché ruky média. Po ukončení materializace si postava stoupla ke zdi, rozpažila ruce a v této poloze se rozplynula jako pára. Někdy však byla dematerializace náhlá a postava zmizela okamžitě. To bylo obyčejně tenkrát, kdy médiu hrozilo nebezpečí náhlého probuzení z hlubokého transu. Všechno nasvědčovalo tomu, že postava čerpá energii pro svou materializaci z těla média. Pokud nestačila, čerpala ji z těl ostatních přítomných, aniž by o tom věděli. Svědčila o tom jistá oslabenost a únava, která se po ukončení seance některých účastníků zmocnila. Energie pro materializaci se dá ale také získat z dýmu určitých kuřidel nebo z krve. 
Takže tedy podle názoru některých spiritistů není upír, vycházející z hrobu a sající krev, nic jiného, než zhmotnělé astrální tělo zemřelého. Je v tak úzkém spojení s mrtvolou, že ji může postupným odhmotněním a opětovným zhmotněním dodávat krev, aby ji uchovalo před hnilobou. V hrobech upírů bývají malé otvory podobné myším děrám, kterými by astrální tělo v podobě ektoplazmy mohlo z hrobu unikat, aby se vně hrobu materializovalo, čímž by získalo lidskou podobu. Pokud by se upír zhmotnil jen částečně, vysvětlovalo by to, jaktože pro něj nejsou překážkou zavřené dveře, proč nevrhá stín ani se neodráží v zrcadle. Hypotéza operující s materializací dokonce vysvětluje i další aspekt legend o upírech - totiž to, že upír vychází z hrobu jen v noci, protože denní světlo by ho zahubilo. Jak bylo výše řečeno, denní světlo má na materializované tělo rozkladný vliv. 

HYPOTÉZY
ZA ŽIVA POHŘBENÍ 

Doktor Hubert Mayo je vědec, který na astrální těla nevěří, a proto se jev upírství snaží vyložit racionálnějším způsobem. Podle něj nejsou upíři nic jiného, než zaživa pohřbení mrtví. Dříve, když byla ještě medicína v plenkách, se stávalo velmi často, že lékař konstatoval smrt, ale dotyčná osoba přitom mrtva nebyla. Existují totiž různé stavy strnulosti, které ani dnešní zkušený lékař tak snadno nerozpozná od skutečné smrti. Indičtí jogíni se dokonce do takovéhoto stavu dokáží dostat záměrně. Ale vraťme se k teorii Dr.Maye. Ten se totiž domnívá, že zaživa pohřbení, kteří v hrobě či hrobce procitli a uvědomili si svou neradostnou situaci, v zoufalé snaze se zachránit intenzivně mysleli na své příbuzné a tím u nich vyvolali halucinace, kdy si příbuzní mysleli, že vidí přízrak zemřelého. Hloubku a zoufalost takto postiženého člověka velice sugetivně vystihl E.A.Poe: 
Drtivý tlak na plíce - dusivé výpary vlhké plsti - přilnavá lepkavost rubáše - neúprosné objetí těsného prostoru - černá tma absolutní noci - ticho jako v podmořské tůni - neviditelná, ale hmatatelná přítomnost červů - to vše a k tomu představa vzduchu a trávy nahoře, vzpomínka na drahé přátele, kteří by nás přispěchali zachránit, kdyby se nějak dozvěděli o našem osudu, a zároveň vědomí, že se o něm nikdy nedozví, že jsme beznadějně odsouzeni k osudu člověka skutečně mrtvého - všechny tyto vjemy a úvahy vnášejí do srdce, které dosud tepe, tak obludný a nesnesitelný děs, že se ho zalekne i ta nejtroufalejší fantazie. Na povrchu země neznáme nic trýznivějšího - v útrobách pekelných si nedovedeme představit nic přízračnějšího. 
Tento úryvek myslím dostatečně vystihuje, jak se cítí člověk, který se do takovéto situace dostane. Není tedy vůbec nemyslitelné, že člověk, který se probere v hrobě, soustředí neskutečně své myšlenky, které mohou být tak silné, že u žijících osob vyvolají telepatii či halucinace. V případě, že by tato hypotéza byla správná, znamenalo by to otřesnou věc - exhumované nezetlelé mrtvoly hýbající očima nebyli žádní upíři, ale ochromení, zaživa pohřbení nebožáci, kteří nebyli schopni říci, co se s nimi stalo. A místo očekávané záchrany je čekalo probodení dřevěným kůlem... 

VLÁDCE TERORU
DRÁKULA 

Určitě mezi vámi není nikdo, kdo by neznal příběh o hraběti Drakulovi, královi upírů. Možná ale už ne všichni víte, že celý příběh není jen holý výmysl, že se v něm skrývají i zrnka pravdy. Nejen, že existuje Transylvánie (jinak také Valašsko) i vesnice Bystrice, kam je děj románu situován, existoval i hrabě Drakula. Povězme si tedy něco o něm, abychom lépe pochopili, proč si ho Bram Stoker vybral jako hrdinu svého hororového románu. 
Kolem r.1440 se na území Valašska, ležícím v dnešním Rumunsku, objevil rytíř Vlad III., který sváděl tvrdé boje s tureckými nájezdníky. Rytíř nosil na svém štítu a na korouhvi symbol zlatého draka, což byla pocta, kterou mu udělil římský císař podle starobylého zvyku, zavedeného již císařem Konstantinem. Drak se latinsky řekne "dracon", ale valašští horalé si toto slovo změnili na "dracul" - odpovídalo to totiž lépe jejich jazyku. Tímto jménem začali tedy Vlada III. nazývat. Vlad Drakul byl zpočátku bojovník odvážný, později však Turkům ustoupil a jako rukojmí za svou poslušnost jim dal své syny Vlada a Radu. Mladý Vlad strávil mnoho let pod tureckým "dohledem" a často se setkával s ukrutnostmi typu napichování lidí na zaostřený dřevěný kůl atd., jimiž Turci trestali své odpůrce. Je více než pravděpodobné, že právě tyto zážitky z dětství měly na Vladovu osobnost zhoubný vliv. Když se mu totiž podařilo od Turků uprchnout a vrátit se do své vlasti, převzal moc po svém otci a začal vládnout - a to velmi krutě. Mezi lidmi se mu začalo říkat "Drakula", tedy drakův syn. O Drakulovi se hovoří v mnoha písemnostech, hodnocení jeho osoby se však rozcházejí. Podle jedněch byl hrdina, podle druhých psychopat, další tvrdí, že to byl dobrodinec, jiní zase, že masový vrah. Pravdou je, že byl neohrožený bojovník - nebál se postavit se s hrstkou ozbrojených sedláků mohutné turecké armádě, nad kterou nakonec po mnoha bojích zvítězil a získal tak nezávislost Rumunska. Ve své zemi nastolil právo a pořádek, avšak poněkud drsným způsobem - za sebemenší přestupek byl trest smrti - nabodení na dřevěný kůl, což Drakula odkoukal v tureckém zajetí a později za své vlády hojně praktikoval. Za své vlády nechal popravit několik desítek tisíc tureckých vojáků a přes 100 000 svých poddaných (tehdy mělo Rumunsko asi 500 000 obyvatel), všechny tímto krutým způsobem. Jen jednou udělal výjimku - to když se rozhodl zbavit zemi chudoby a definitivně vyřešit otázku příživnictví a žebroty. Učinil to způsobem vskutku originálním: sezval žebráky z celé své země k hostině do domu, který dal hned po předkrmu uzavřít a pak zapálit i s hosty. 
Zdá se, že Drakula byl skutečně sadistický psychopat. Pro svou zálibu napichovat lidi na kůl si vysloužil přezdívku "Tepes" čili Napichovač, pod kterou je znám i v současnosti. Ačkoli tedy skutečný Drakula byl bytost krvelačná, s upírstvím zřejmě neměl nic společného. Přesto se po jeho smrti rozšířily legendy, že z Drakuly se stal upír. Historikové tvrdili, že Drakula je pohřben v hrobce v klášteře na ostrově Snagov uprostřed stejnojmenného jezera, čtyřicet kilometrů od Bukurešti. Oficiální otevření hrobky v roce 1931 však přililo olej do ohýnka lidových legend - hrobka byla totiž prázdná. Našly se v ní jen zvířecí kosti a staré rumunské nádoby. Otázka, kde se tedy nalézají ostatky Drakuly, je dodnes nezodpovězena. Rumunští historici jsou však stále přesvědčeni, že ve snagovském klášteře - podle jedné teorie je totiž Drakula skutečně v hrobě před oltářem, jenže hlouběji, než se kopalo při průzkumu v roce 1931. Horní hrob se zvířecími kostmi měl prý jen odvrátit pozornost a odradit vykradače hrobů od toho skutečného, který je pod ním. Tento způsob utajení hrobek užívali i staří Egypťané. Další možnost je, že Drakulovi patří ostatky, které byly nalezeny v nepoznamenaném hrobě poblíž dveří kaple. Kromě lidských kostí tam totiž byly nalezeny i útržky červené hedvábné látky a šperky s Drakulovým znakem. Tyto nálezy byly dopraveny do bukurešťského Historického muzea, odkud však záhadným způsobem zmizely. Dodnes nebylo vysvětleno, kam se vše podělo. 

VAMPÝŘI
NEUSTÁLÝ STRACH 

Ačkoli by se mohlo zdát, že mýtus upírství nemohl do dnešních dnů přežít, opak je pravdou. Obzvláště v zemi hraběte Drakuly - rumunské Transylvánii - je mezi některými vesničany strach z upírů zakořeněn a ještě dnes je tak veliký, že mnohdy rozpoutá davovou hysterii s tragickým koncem. Stalo se dokonce, že vystrašení vesničané povraždili rodinu, o jejíchž členech si mysleli, že jsou upíři. Nešlo vlastně o vraždu v pravém slova smyslu, ale o "likvidaci upírů" - dotyčným osobám prokláli srdce dřevěnými kůly, jak radí postup zahubení upíra. 
Jak tedy dnešní povídání zakončit? Vysvětlujících hypotéz není mnoho, de fakto jen dvě, ale obě jsou celkem pravděpodobné a z většiny fenomén upírství vysvětlují, obzvláště hypotéza č.1. Teorie druhá by se dala určitě na některé případy aplikovat, ale přece jen má značné trhliny, takže já osobně ji beru jen jako teorii doplňující. Vy si svůj názor však musíte utvořit sami. 

Minulý článek ?? .. Asi mi hrabalo!! A to doslova .. ://

17. února 2011 v 18:36 | Vampire°Nina |  <DIARIES>
Minulý článek?? O tom nechci mluvit!! Fuj!! .. Jsem hrozná :// .. Jak jen sem to mohla napsat?? Nevím co mě bylo a ani to vědět nechci .. Ale něco z toho byla pravda .. no vlastně celý článek byl pravdivý .. Jen pár vyjímek ne .. Jo a ty Pravidla blogu jsou pravdivá .. ty si napíšu na papír a potom tu .. teď založím ještě jednu rubriku přidám do ní něco .. a asi už půjdu .. ještě se asi ozvu tak pp ..

Přítel je ten, který přichází, když celý svět odešel.

17. února 2011 v 15:41 | Vampire°Nina |  <DIARIES>
Čaute .. Já už nevím vlastně co chci  .. Ne že by byl život těžký nebo tak něco ..  Ale já jednou chci to jindy zas to .. Jak v životě tak i v blogovém světě ..  V životě jsem jednou taková jindy zase taká .. A ve světě blogů ?? .. No tak to chci pořád nové blogy ..  .. Teď se mi zase líbí upířy !! A chci s nimi blog, ale ne !! Už dost !! Docela přemýšlím že s blogem skončím  .. Ale jindy ?? Jindy je mi blogu líto, ale teď už vím co udělám .. Blog bude v provozu a sem tam něco napíšu, přidám atd. Vždyť přece !! Blog není povinný jako škola a jiné potřebné věci k životu .. Je to jen moje hobby, které mě už docela přestává bavit !! Někteří lidé jezdí na koni .. Je to jejich hobby, ale jednou je to přestane bavit a skoncujou s tím .. Tohle není článek o zrušení blogu, ale pouze článek, kterým chci říct že mi tu nemáte co psát na tento způsob "Proč už na blog nechodíš ??" .. A  podobné nesmysly .. No tak nechodím no !! A vy ostatní snad taky vše děláte ?? Já vás nechci naštvát, ale teď blog projde pár změn .. Třeba tu potom už nebudu chodit, ale takto to bude lepší .. Možná poslední dobou tady uvidíte něco jako "Pravidla blogu" .. Nebo snad nějaké "zvláštní" články (Což asi ano .. A to o upírech), ale uvědomte si že tento blog to potřebuje jinak by to teda vážně nešlo !! Já chci aby blog můj život .. Né druhý život, ale jen jeden !! A proto se tu ode dneška budu chovat tak jak v normálním životě !! (Nebojte zas taková hrůza to není) .. Teď už jdu na moje obvyklé stránky na netu .. A příště jak tu budu psát tak tu budu psát tak jak se mi zlíbí .. Pardon jestli jsem v tomto článku nějaká krutá nebo snad i nepříjemná, ale jinak by to teda vážně nešlo .. Věřte mi že teď se cítím, jakoby zvláštně .. Že chci s blogem skončit a tak celý ho přeměnit na můj deníček .. Ale za pár dnů mě takové to "Moje období" přejde a budu chtít přidávat články a blogovat jak předtím .. Ale věřte že tato moje "nálada" (Jestli se tak tomu vůbec dá říkat) mě vyskočila až teď .. Jinak jsem úplně normální .. Ale teď už dost mojich keců .. Já už tu dnes asi nenapíšu .. No spíš určitě tu nenapíšu .. Tak se tu mějte dobře .. Teda jestli to vůbec na mém blogu jde !! 

My Dream Life-Úvod+1.Kapitola

14. února 2011 v 9:36 | Vampire°Nina |  My Dream Life
Rozhodla jsem se psát povídku. Bude o mém "vysněném" životě. Budu  v ní vystupovat já samozřejmě pod jinším jménem budu žít v Americe a budu mít vysněného kluka. Ale bude to jakoby taková "nepravdivá" povídka. Moje rodina budou upíři :D. Šak sami uvidíte tak jdeme na 1.Kapitolu :).


MY DREAM LIFE 1. KAPITOLA

Tak tohle jsem já ... 

"Sereno můžeš jít prosím dolů??"
"Ale mami já spím!! Copak nemůžeš chvíli počkat ??" 
"Ne nemůžu. Potřebuju ti něco říct. Hned!!"
"Grrr .." No jo takhle to u nás doma chodí skoro pořád. Moje máma mě budí brzy ráno i když ví že jsem spáč. Ooh, ještě kdo jsem že ?? Já trubka, vždy na to zapomenu. Takže já jsem Serena Mitch. ( Mičová) :D .. Jsem normální 16 letá holka která má svého vysněného prince. Jenže, můj život má jednu vadu!! Mí rodiče a strýček jsou upíři!! Dozvěděla jsem se to teprve v deseti. Mám nejlepší kámošku Bonnie, ale té o upírství nic říct nemůžu. Paráda !!
"Sereno ty jsi snad hluchá ?? Hned pojď dolů!!"
Jejda úplně jsem na mámu zapomněla. "Jóó mami, šak už jdu."
"Ahoj tati" Pozdravila jsem tátu takovým divným tónem. Seděl s mámou v kuchyni a vypadalo jakoby se něco stalo.
"Stalo se něco??" Zeptala jsem se zvědavě.
"Víš Ser" ( No jo .. Tak trapně mi doma říkají )
"Rada upírů zjistila že máme dítě ..... tebe!" Oh .. Jo !! O tom jsem se nezmínila ?? Rada upírů neví že moji rodiče mají dítě. Nenahlásili to a teď se stalo určitě něco hrozného!!
"A je to nějaký problém ??" Zeptala jsem se mámi nejistě.
"No vlastně ano." Odpověděla máma a tvářila se přitom smutně. Já si mezitím raději sedla na židli ať to se mnou nesekne.
"Sereno musíš se proměnit v upíra. No vlastně si musíš vybrat jestli chceš být upír." Jak tohle máma dořekla stuhla jsem. Já ?? A upír to vůbec!!
"A musím se proměnit?? Kdo to vlastně řekl ať se proměním ??"
Máma se jedním okem podívala na tátu a potom na mě. A pak už mluvil jenom táta.
"Sereno je to takto. Museli jsme zajít k Radě Upírů. Oni nám poslali dopis ať tam dojdeme dozvěděli se že máme dítě. Tebe. My jsem jim naštěstí řekli že ses o upírství dozvěděla teprve nedávno. A tak řekli že nám věří, ale protože jsi potomek upírů musíš si vybrat mezi upírstvím a nebo budeš žít tak jak doposud, ale bohužel se obávám že bys žila bez nás." Jak to táta dořekl tak jsem se úplně zaskočila tohle jsem vážně nečakala.
Máma, ale vždy ví kdy má promluvit a řekla: "Zlatíčko je to jen tvoje rozhodnutí a my bychom ti do toho neměli mluvit." 
"Mami, tati promiňte, ale já a upír ?? No to snad ne." Než máma nebo táta něco řekli zatroubilo auto. Byla to Bonnie vyzdvedla mě do školy tak jako každý den. A já si teprve uvědomila že ještě nejsem oblečená    ...............

Více v dalším díle .... 

Colorka 0.2

13. února 2011 v 20:30 | Vampire°Nina |  G//Others
movies-stars.blog.cz
Tato se mi moc nepovedla :/ .. ale tak budiž !!
Jak jsem toto dělala měla jsem ještě přezdívku Rossie* .. 
Tak Rose je taková zkratka ;) .. Líbí x Nelíbí ?? Beru pochvalu i kritiku :D :) .. 

Colorka 0.1

13. února 2011 v 19:56 | Vampire°Nina |  G//Others
movies-stars.blog.cz
Takže vám sem dávám tu colorku .. tak jako nějak se začít musí !! :)
Jo a jsem tam podepsaná Ada je to moje jméno a nechtěla se mi psát
tak dlouhá přezdívka .. líbí nelíbí ?? Znesu kritiku i pochvalu :) ..

Cute Blog-Free Layout 0.2

12. února 2011 v 21:16 | Vampire°Nina |  Designy

Název: Cute Blog
Doba dělání: 15 min.
Bonusy: Avatar, ikonka, pozadí

   
Pozadí .. avatar a ikonku přidám později..


PRAVIDLA
  • Nastavuju sama !! (Hesla nekradu)
  • Na blogu ho budeš mít aspoň 3 dny !!
  • Design nebudeš vydávat za svůj !!

VYPLŇ (Do komentářů)

1. Přezdívka
2. Blog
3. E-mail
4. Souhlasíš s pravidly ??

VYPLŇ (V e-mailu)

1. Blog
2. Heslo

Teď už jen stačí čekat až ti napíšu na blog že ti design nastavím :) ..

Design blogu č.1-Happy Valentine

12. února 2011 v 21:04 | Vampire°Nina |  <DESIGN>

Název designu: Happy Valentine
Doba výroby: 10-15 min.
Vyrobila: Vampire°Nina, movies-stars.blog.cz
Spokojenost: 65 %
Na blogu bude: Od 11.2.2011 do 15.2.2011

Popis: Design jsem vyrobila protože jsem si nestihla objednat design u někoho jinšího .. Není nic moc ale docela se mi líbí :) 

>>Líbí se vám design ??


The Vampire Diaries 2x14-Online cz titulky

12. února 2011 v 20:58 | Vampire°Nina |  TVD*online

Takže vám sem dávám TVD 2x14 .. sice ty titulky jsou blbé ale tak dá se to docela přečíst .. tak pěknou zábavu :) ..


P.S. Video mi nejde vložit tak prosím klikněte na odkaz díky :)OD TOHOTO ČLÁNKU JEDE BLOG JAKOBY ODZNOVA

11. února 2011 v 19:00 | Vampire°Nina |  <DIARIES>
------------OD TOHOTO ČLÁNKU JEDE TENTO BLOG JAKOBY ODZNOVA------------------------------------

----------------P.S. ASI SI ŘÍKÁTE PROČ TU VŮBEC PÍŠU KDYŽ MI TU NIKDO NECHODÍ ALE MĚ TO NEVA JÁ SE CHCI V BLOGOVÁNÍ ZLEPŠIT A SNAD SE TO I STANE TAKŽE ZMĚNA ZAČÍNÁ--------------------------

Rubriky hotovéé .. :)

6. února 2011 v 20:05 | Vampire°Nina |  <DIARIES>
movies-stars.blog.cz
Ahojda !! No takže rubriky jsou hotové .. nechápu jak :D .. víte proč to nechápu ?? Protože mě nebaví nic dělat :D .. jenže teď jsem to začala a chtěla sem to dělat jinak nevíím :D .. no jaksi mě blogaření začíná bavit když můžu přidávat to co chci a nezalážat si kvůli tom nové a nové blogy .. :D .. No a co vy jak sa máte ?? Já nic moc .. :// a to kvůli škole .. panebože !! Už zase škola .. Grrr !! Jak já ji nesnáším .. očividně to asi všichni :D .. nebo néé ?? No nestyďte se to říct .. :) ale teď už melu kecy .. :D  jak jinak !! :D .. No co ten obrázek ?? Jo milý zlazí já upíry přímo miluju .. chci být upíír :D :D .. asi si říkáte "Jejda to je trapka" .. ale mě to nevadí mě se to líbí a vy co máte rádi Stmívání nebo Upíří Deníky tak asi taky máte rádi upíry ne ?? .. Jako proč byste sa na to jinak dívali ?? :D .. No nic možná ještě něco přidám ale už du .. tak pp .. jo a sorry že ten obrázek třeba nezmenším ale su na Google Chrome a tam to nejde .. tak pp 

                                                                                  Your Vampire°Nina